Сайт переехал physreal.com

science
Знания, не рождённые опытом, бесплодны и полны ошибок.
Леонардо да Винчи



Copyleft © 2004 - 2024
physics.com.ua

Электронный web-журнал Physics.com.ua

Научные исследования и технические разработки по физике. Новости, факты, люди, интервью. Теория и практика. Каталог статей. Каталог ссылок. Форум. Научно-технические разработки. Документация, библиотека.
Палата мер и весов. Работа
для физиков. Юмор, сатира, лирика.

Контакты Главная | Стартовая | Избранное | Поиск
 

Потеря пароля | Регистрация

   
БАК остро нуждается в детекторах для фиксирования элементарных частиц
Высадка космонавтов на Луну будет осуществлена, в лучшем случае, в 2033–2034 годах
Гранты для обучения в аспирантуре по естественным наукам в Германии (программа SALSA)
Видео. Поиск редких процессов на коллайдерах
Пьезо-оптомеханический преобразователь связывает звук, свет и радио
Программу Наноконструктор проекта nanoModel можно скачать бесплатно
VII Международная школа-конференция молодых ученых и специалистов - Современные проблемы физики 2016
Ученые получили температуру ниже абсолютного нуля
С 10-го по 21-е сентября администрация уходит в отпуск

  Новости  
  Новини фізики  
  Науку створюють люди  
  Гранти, олімпіади, конкурси та стипендії  
  Чи знаєте Ви що...  
  Прилади, науково-технічні розробки  
  Програмні продукти  
  Конференції, семінари, школи та форуми  
  Фізики жартують  
  Новини нашого журналу  
  Экспорт данных в формате RSS  
  Материалы  
  Каталог научных статей  
  Банк рефератов  
  Блог  
  PACS  
  Исторический календарь  
  Нобелевские лауреаты  
  Голосования и опросы  
  Информационные партнёры  
  Полезные ссылки  
  Палата мер и весов  
  Технические требования к предоставляемой информации  
rss2email
Новости электронного web-журнала Physics.com.ua




Рассылки Subscribe.Ru
Лента "Новости электронного web-журнала Physics.com.ua"
  Голосования и опросы  
 

Глобальне потепління - це...

результат неконтрольованого забруднення атмосфери
результат природної зміни клімату
хтось його непомітив
засіб наживи для екологічних організацій



Всего голосов: 2804
Комментариев: 3

 
  Статистика  
 
Яндекс цитирования Rambler's Top100

 
  Реклама  
 

 
 
НОБЕЛЕВСКИЕ ЛАУРЕАТЫ ПО ФИЗИКЕ

НОБЕЛІВСЬКІ ПРЕМІЇ, присуджуються згідно заповіту А.Нобеля, складеному 27 листопаду 1895 і предусматривавшему виділення капіталу на присудження премій по п'яти напрямах: фізиці, хімії, фізіології і медицині, літературі і внеску в справу миру у всьому світі. Для цієї мети в 1900 була створена Фундація Нобеля – приватна, незалежна, неурядова організація з початковим капіталом 31 млн. шведських крон.


1933 ДІРАК Поль А. Моріс

Поль Дірак отримав премію за відкриття нових продуктивних форм атомної теорії. Д. ввів відносність в хвильове рівняння, записавши його в релятивістській формі. Виведене їм рівняння називається тепер рівнянням Дірака. Воно дозволило досягти згоди з експериментальними даними. Зокрема, спин, що був раніше гіпотезою, підтверджувався рівнянням Дірака. Це було тріумфом його теорії. Рівняння Дірака дозволило передбачити магнітні властивості електрона.

1932 ГЕЙЗЕНБЕРГ Вернер

Вернер Гейзенберг удостоєний премії за створення квантової механіки, застосування якої привело, крім іншого, до відкриття аллотропических форм водню. Після відкриття Джеймсом Чедвіком нейтрона Р. виказав гіпотезу, згідно якої атомні ядра повинні складатися з протонів і нейтронів, утримуваних силами ядерної обмінної взаємодії.

1930 РАМАН Венката

Індійський фізик Венката Раман за роботи по розсіянню світла і за відкриття ефекту, названого в його честь, був удостоєний премії. За допомогою лазерів - ідеальних джерел монохроматичного випромінювання - учені почали систематично проводити аналіз структури молекул на основі ефекту Рамана, і понині що залишається постійним засобом лабораторних досліджень.

1929 БРОЙЛЬ Луі де

За відкриття хвильової природи електронів Бройль був удостоєний премії. Він відкрив абсолютно новий аспект природи матерії, про який раніше ніхто не підозрював. Блискуча здогадка б. вирішила давню суперечку, встановивши, що не існує двох світів, один - світла і хвиль, інший - матерії і корпускул. Є тільки один загальний мир.

1928 РІЧАРДСОН Оуен У.
Оуен Річардсон отримав премію за роботи по термионным дослідженнях, і особливо за відкриття закону, що носить його ім'я. Закон Річардсона затверджує, що швидкість випуску електронів швидко зростає із збільшенням температури поверхні. Р. запропонував новий термін термионика (вчення про термоелектронні процеси) для позначення ефекту випуску електричних зарядів
розжареними тілами.

1927 ВІЛЬСОН Ч.Т.Р.

Чарлз Томсон Ріс Вільсон нагороджений премією за метод візуального виявлення траєкторій електрично заряджених частинок за допомогою конденсації пари. Вивчав атмосферні явища, винаходив прилади, що дозволяють зміряти сумарний заряд, переносимий блискавкою, і інші характеристики гроз. Уявлення В. про походження електричних полів в грозах і атмосфері були новаторським внеском в розуміння цих явищ.

1927 КОМПТОН Артур

Артур Комптон удостоєний премії за відкриття ефекту, названого його ім'ям. Розділивши розсіяне рентгенівське проміння по компонентах з відповідними довжинами хвиль продемонстрував, що рентгенівське проміння поводиться аналогічно світлу. Ця робота заклала основи вивчення рентгенівського проміння як гілки оптики.

1926 ПЕРРЕН Жан

Жан Перрен нагороджений премією за роботу по дискретній природі матерії і особливо за відкриття рівноваги седіментації. Виконав якнайтонші спостереження над броунівським рухом, які підтвердили прогноз Ейнштейном молекулярної гіпотези, результати дослідів П. були широко визнані як вирішальне підтвердження існування молекул.

1925 ГЕРЦ Густав

Німецький фізик Густав Герц нагороджений премією за відкриття законів зіткнення електрона з атомом. Після війни потрапив за контрактом в Радянський Союз, де очолював дослідження по атомній енергії і радарам. Свій метод розділення ізотопів він удосконалив настільки, що стало можливим проводити розділення в промислових масштабах.

1925 ФРАНК Джеймс

За відкриття законів зіткнень електронів з атомами Джеймс Франк і Густав Герц удостоєний премії. Експерименти не тільки продемонстрували існування квантів енергії переконливіший, ніж будь-яка попередня робота, але і дали новий метод вимірювання постійної Планка. Більш того, їх результати з'явилися експериментальним підтвердженням боровской моделі атома.

1924 СІГБАН Манне

Манне Сігбану була вручена премія за відкриття і дослідження в області рентгенівської спектроскопії. Сігбан продемонстрував те, що не вдалося Рентгену: заломлення рентгенівського випромінювання в довгохвильовому діапазоні скляною призмою. Це переконало всіх, що рентгенівське випромінювання дійсно є електромагнітним.

1923 МІЛЛІКЕН Роберт

Видатний американський фізик Роберт Міллікен - один з експериментальних розробників основ сучасної ядерної фізики, що довів велике прозріння Ейнштейна і Планка про природу електрона. За експерименти за визначенням елементарного електричного заряду і фотоелектричним ефектом він був удостоєний премії. Міллікен виховав плеяду талановитих учнів, серед яких Карл Д. Андерсон, відкривач позитрона і мюона.

1922 БОР Нільс

Нільс Бор за заслуги в дослідженні будови атомів і що випускається ними випромінювання нагороджений премією. Його модель атома стала відома як атом Бору, який зіграв істотну роль моста між світом атомної структури і миром квантової теорії. б. також сформулював два з фундаментальних принципів, що визначили розвиток квантової механіки: принцип відповідності і принцип дополнительности.

1921 ЕЙНШТЕЙН Альберт

Найзнаменитіший з учених XX в. і один з найбільших вчених всіх часів, Ейнштейн збагатив фізику з властивою тільки йому силою прозріння і неперевершеною грою уяви. Він прагнув пошуку пояснення природи за допомогою системи рівнянь, яка володіла б великою красою і простотою. Був удостоєний премії за відкриття закону фотоелектричного ефекту.

1920 ГІЛЬОМ Шарль

На знак визнання його заслуг перед точними вимірюваннями у фізиці - відкриття аномалій в нікелевих сталевих сплавах Шарль Гильом був удостоєний премії. Винайшов сплав элинвар, застосування якого дозволило виключити розлад сталевих камертонів і балансирів в годиннику, викликану змінами їх пружних властивостей (жорсткості) через флуктуації температури.

1919 ШТАРК Йоханнес

Йоханнес Штарк отримав премію за відкриття ефекту Доплера в канальному промінні і розщеплювання спектральних ліній в електричних полях. Відкриття виявилося ефективним засобом доказу того, що частинки канального проміння є атомними іонами. Відкриття Штарка підтвердило модель атома Бору і квантову теорію в цілому.

1918 ПЛАНК Макс

За відкриття квантів енергії Макс Планк удостоєний премії, його внесок в сучасну фізику не вичерпується відкриттям кванта і постійної, носячої нині його ім'я. Саме П. отримав число Авогадро (число атомів в одному молі елемента). Виходячи з числа Авогадро, зумів з чудовою точністю знайти електричний заряд електрона.

1917 БАРКЛА Чарлз Г.

Чарлз Баркла удостоєний премії за відкриття характеристичного рентгенівського випромінювання елементів. Дифракція рентгенівського проміння на кристалах стала засобом вимірювання довжин їх хвиль, і що послідували потім дослідження принесли плоди величезної важливості для розуміння внутрішньої будови атомів.

1915 БРЕГГ Уільям Генрі

Уїльям Генрі Брегг за заслуги в дослідженні структури кристалів за допомогою рентгенівського проміння був удостоєний премії. Винахід Би. рентгенівського спектрометра і його робота разом з сином по дослідженню кристалів лягли в основу сучасної науки - рентгенівської кристалографії.

1915 БРЕГГ Уільям Лоренс

Уїльям Лоренс Брегг отримав премію за заслуги в дослідженні структури кристалів за допомогою рентгенівського проміння. Під його керівництвом група учених проаналізувала будову ДНК, глобулярні протеїни, зокрема, гемоглобін

1914 ЛАУЕ Макс фон

За відкриття дифракції рентгенівського проміння на кристалах, яке Ейнштейн назвав "одним з найкрасивіших у фізиці", Лауе був удостоєний премії. Так народилася перспективна область дослідження (рентгенівська кристалографія), в якій рентгенівське випромінювання використовується для визначення структури кристалів, а в кристалах відомої структури - для визначення довжин хвиль рентгенівського випромінювання.

1913 КАМЕРЛІНГ-ОННЕС Хейке

Хейке Камерлінг-Оннес отримав премію за дослідження властивостей речовини при низьких температурах, які привели до виробництва рідкого гелію. До.-О., що здобув загальну любов і що заслужив почесне прізвисько Пана Абсолютний Нуль, багато що зробив для розвитку міжнародної співпраці в області науки.

1912 ДАЛЕН Нільс

Нільс Дален нагороджений премією за винахід автоматичних регуляторів, що використовуються в поєднанні з газовими акумуляторами для джерел світла на маяках і буях. Світильники на газових акумуляторах дозволили встановлювати маяки і буї в самих труднодоступних місцях, ці пристрої виявилися надзвичайно корисними для освітлення залізничних вагонів і використовування в світлофорах, вагонних ліхтарях, а також для зварки, плавки і різання металів.

1911 ВІН Вільгельм

Вільгельм Він отримав премію за відкриття в області законів, що управляють тепловим випромінюванням. "Уявні експерименти" Вина, які часто не можуть бути реалізований на практиці, але проте приводять до надійних результатів, дозволили визначити яким чином спектральний склад випромінювання абсолютно чорного тіла міняється при зміні температури.

1910 ВАН-ДЕР-ВААЛЬС Ян Дідерік

Премія за роботу над рівнянням стану газів і рідин. Дослідження В. мають значення не тільки для чистої науки. Конструювання холодильних установок базується на теоретичних дослідженнях Ван-дер-Ваальса. Рідкий водень і рідкий гелій був отриманий на основі закону відповідних станів, відкритого В.

1909 БРАУН Фердинанд

Браун і Марконі отримали премію на знак визнання їх внеску в створення бездротової телеграфії. Браун удосконалив передавач Марконі, стало можливим вибирати частоту. Істотною межею системи б. було включення конденсатора в контур, розрядник, що містить, що нині використовується в радио- і телепередавачах і радарах.

1909 МАРКОНІ Гул'єльмо

Гул'єльмо Марконі передав перший бездротовий сигнал через Атлантику із заходу на схід, відкрив першу трансатлантичну службу бездротового зв'язку, а в 1912 р. отримав патент на вдосконалену регульовану в часі іскрову систему для генерації передаваних хвиль. М. і Браун були разом удостоєні премії на знак визнання їх заслуг в розвитку бездротової телеграфії.

1908 ЛІПМАН Габрієль

Габрієль Ліпман продемонстрував метод отримання невицвітаючих кольорових фотографій. За створення методу фотографічного відтворення кольорів на основі явища інтерференції Л. був удостоєний премії В сейсмології і астрономії йому належать ідеї використовування телеграфних сигналів для раннього сповіщення про землетруси і вимірювання швидкості розповсюдження пружних хвиль в земній корі.

1907 МАЙКЕЛЬСОН Альберт А.

Альберт Авраам Майкельсон став першим американцем, удостоєним Нобелівської премії по фізиці. Він зміряв швидкість світла з точністю, небаченою раніше, користуючись приладами, що обійшлися небагато чим дорожче за десять доларів.

1906 ТОМСОН Дж. Дж.

Джозеф Джон Томсон премію отримав на знак визнання заслуг в області теоретичних і експериментальних досліджень провідності електрики в газах. Показавши, що атом не є самим останній неделимой частинкою матерії, Томсон і справді відкрив двері в нову еру фізичної науки. Семи учнів Т. стали свого часу лауреатами Нобелівської премії.

1905 ЛЕНАРД Пилип фон

Ленарда називали "трагічною фігурою", він неодноразово був дуже близький до того, щоб вчинити відкриття, які принесли заслужене визнання іншим. Премія присуджена за роботи по катодному промінні. Ідеологічні пристрасті (антисиметизм, фізика з расистською орієнтацією) Л. затьмарили ясність його думок про фізику.

1904 СТРЕТТ Джон У.

Джон Стретт нагороджений премією за дослідження густини найпоширеніших газів і за відкриття аргону в ході цих досліджень, що сприяло відкриттю Рамзаєм гелію і інших благородних газів. Що стала класичною двотомна монографія "Теорія звуку" Стретта залишається незмінним керівництвом для сучасних учених і інженерів.

1903 БЕККЕРЕЛЬ Анрі

Беккерель удостоєний премії спільно з Марі Кюрі і Пьером Кюрі. Сам Би. був особливо згаданий на знак визнання його видатних заслуг, що виразилися у відкритті мимовільної радіоактивності. Новий вид проникаючої радіації, що випускається без зовнішнього опромінювання джерела. став відомий як проміння Беккереля, пізніше перейменований в радіоактивність.

1903 КЮРІ П'єр

Інтереси подружжя Кюрі як дослідників злилися настільки повно, що навіть в своїх лабораторних записах вони вживали займенник "ми". Результатом стала премія на знак визнання їх сумісних досліджень явищ радіації. В своїй Нобелівській лекції До. вказав на потенційну небезпеку, яку представляють радіоактивні речовини, потрап вони не в ті руки, і додав, що "належить до числа тих, хто разом з нобелем вважає, що нові відкриття принесуть людству більше бід, ніж добра".

1903 СКЛОДОВСЬКА-КЮРІ Марі

Марі Кюрі стала першою жінкою, удостоєної Нобелівської премії на знак визнання сумісних досліджень явищ радіації, відкритих професором Анрі Беккерелем. Другу премію вона отримала за видатні заслуги в розвитку хімії: відкриття елементів радію і полония, виділення радію і вивчення природи і з'єднань цього чудового елемента. Кюрі - перший двічі лауреат Нобелівської премії.

1902 ЗЄЄМАН Пітер

Магнітне розщеплювання спектральних ліній, відоме як ефект Зєємана, - це важливий інструмент дослідження природи атома, він корисний і при визначенні магнітних полів зірок. Відкриття дало важливий поштовх побудові квантової теорії, особливо у зв'язку з енергетичними станами атома.

1902 ЛОРЕНЦ Хендрік

Хендрік Лоренц першим висунув гіпотезу про те, що речовина складається з мікроскопічних частинок, званих електронами, які є носіями цілком певних зарядів. Його зусиллями фізична теорія досягла меж, можливих в рамках класичної фізики. Ідеї Л. зробили вплив на розвиток сучасної теорії відносності і квантової теорії.

1901 РЕНТГЕН Вільгельм

Вільгельм Рентген першим удостоєний Нобелівській премії по фізиці на знак визнання надзвичайно важливих заслуг перед наукою, що виразилися у відкритті чудового проміння, названого згодом в його честь. Досліджуючи ікс-промені Рентген знайшов, що вони викликають не тільки свічення екрану, покритого цианоплатинитом барія, але і потемніння фотопластин (після прояву) в тих місцях, де ікс-промені потрапляють на фотоемульсію. Так Р. став першим в світі радіологом.


Контакты Главная | Поиск


Адміністрація журналу не несе відповідальності за достовірність інформації, опублікованої в рекламних оголошеннях. При повному або частковому використовуванні матеріалів посилання на physics.com.ua обов'язково.
Головний редактор - к.ф.-м.н., н.с. ДонФТІ им. А.А. Галкіна НАН України Рассолов С.Г.
Адміністратор і модератор сайту - Дегтярчук С.В.
Copyleft © Physics.com.ua 2004 - 2024
Хостинг - Брущенко А.
Development programilla.com